Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Populiarinant profesinį mokymą – specialistų konsultacijos


Šiandien darbdaviai tvirtina, kad Lietuvos darbo rinkoje trūksta beveik visų sričių amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti galinčių kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant populiarinti profesinį rengimą, 10-tyje Lietuvos miestų jaunimui ir plačiajai visuomenei pristatomos profesinio mokymo galimybės.

Pristatė savo patirtį

Alytuje vykusiame renginyje „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ profesinių rengimo centrų ir mokyklų atstovai pristatė įdomiausias profesijas, kurias galima įgyti jų atstovaujamose mokyklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos Infomobilyje ir susipažinti su juos dominančiomis profesijomis.

Svarstantiems, kokį profesinį kelią pasirinkti ar norintiems atnaujinti profesijos žinias, darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė-Šabanienė pristatė profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybes. Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos Prezidiumo narys, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas susirinkusiems papasakojo apie profesinio mokymo galimybes bei dabartinius rinkos poreikius.

Išbandymas profesiniu mokymu

Renginio, kurio vienas iš tikslų – pakeisti visuomenėje įsigalėjusį skeptišką požiūrį į profesinį mokymą, dalyviai susirinkusiems aiškino, jog profesinis mokymas yra galimybė suvokti, ar pasirinkta sritis yra pati tinkamiausia, bei galimybė išbandyti savo sugebėjimus.

„Pasaulyje mokinio apsisprendimas – ar jis pasirinko tikrai jam tinkamą sritį, – prasideda nuo profesinio mokymo. Profesinėje mokykloje pasirinktą sritį jaunuolis išbando praktiškai ir tada jau sprendžia, ar ši specialybė jam tikrai patinka, ar jis – savo vėžėse“, – pasakoja Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras.

Profesinio rengimo centro vadovas tikina, kad profesinio mokymo sistemoje daug naujovių – keičiasi mokyklų infrastruktūra, mokytojų kvalifikacijos reikalavimai, džiugina ir mokinių pasiekimai. Kintant situacijai darbo rinkoje, keičiasi, tampa sudėtingesnės ir mokymo programos, o dėl to, kad reikia darbuotojų, išmanančių programavimą ir kitus informacinių technologijų aspektus, mokiniams profesinėse mokyklose neišvengiamai reikalingos matematikos, informacinių technologijų, lietuvių ir kitų kalbų žinios.

Renginyje su susirinkusiais diskutavo ir patarimais bei įžvalgomis dalijosi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos nariai, nacionalinių ir savivaldos institucijų bei verslo įmonių atstovai, darbo rinkos ekspertai, profesinio mokymo įstaigų atstovai, karjeros ir profesinio orientavimo specialistai. Daugiausia buvo kalbama apie darbdavių lūkesčius, sparčias karjeros galimybes, profesinio mokymo privalumus ir inovacijas. Renginyje dalyviai savo jėgas taip pat išbandė riedžių ir elektrinių paspirtukų slalomo trasose, virtualios realybės trasose bei atsakinėdami į renginio vedėjo klausimus viktorinose.

Panašūs renginiai šią vasarą vyks visoje Lietuvoje (Jurbarke, Telšiuose, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kaune, Utenoje ir Ukmergėje). 10-tyje skirtingų miestų į aikštes bus kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir kiti besidomintys žmonės. Organizatoriai siekia didinti profesinio mokymosi populiarumą tarp moksleivių, taip pat norima pakeisti visuomenėje įsigalėjusius stereotipus apie profesinį mokymą.

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Daugiau renginio nuotraukų rasite čia.

(Visited 15 times, 1 visits today)
123456