Policija ir telekomunikacijų operatorius „Tele2“ informuos gyventojus, kaip apsisaugoti nuo „telefoninių“ sukčių

228

telefonu-sukciai

Š. m. sausio 11 d. policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis susitiko su telekomunikacijų operatoriaus „Tele2” paslaugų pardavimo verslo klientams vadovu Deividu Praspaliausku.

Policijos pareigūnams kelia nerimą tai, kad vis dažniau žmonės nukenčia nuo sukčių, kurie pinigus išvilioja naudodamiesi mobiliojo ar fiksuotojo ryšio telefonais. Vadinamieji „telefoniniai” sukčiai pasinaudoja žmonių patiklumu ir išvilioja nemažas pinigų sumas. Pastaruoju metu ypač suaktyvėję „telefoniniai” sukčiai, viliojantys pinigus mobiliųjų telefonų skambučiais arba trumposiomis žinutėmis, ir tokių sukčiavimų naujų būdų atsiradimas skatina policijos pareigūnus ir socialiai atsakingas verslo organizacijas ieškoti efektyvesnių būdų, kaip pažaboti „telefoninius” sukčius bei apsaugoti gyventojus.

„Džiaugiamės kiekvieno socialinio partnerio prisijungimu prie visuomenės saugumo, kurio niekada nebus per daug, didinimo” – sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas R. Požėla. Jis teigė, kad policijai svarbi telekomunikacijų bedrovės iniciatyva prisidėti prie sukčiavimų prevencijos ir toks bendradarbiavimas yra skatintinas.

Susitikimo dalyviai aptarė „telefoninių” sukčiavimų atvejus ir jų būdus, akcentavo kryptingą informacijos dalijimosi, grįžtamojo ryšio svarbą bei aptarė galimybes, kaip telekomunikacijų operatorius „Tele2″ galėtų prisidėti prie šalies gyventojų saugumo ir prevencijos didinimo. Sutarta, kad policija ir telekomunikacijų operatorius „Tele2” teiks gyventojams informaciją apie „telefoninius” sukčiavimus bei apsisaugojimo nuo jų būdus.

Susitikime aptartos galimybės tokį procesą inicijuoti šalies mastu.

***

Policija ragina gyventojus būti apdairius ir sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių neskubėti pildyti jų prašymų. Gyventojai turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, nereikalauja perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų. Kalbant su nepažįstamais telefonu, nereikėtų jiems pasakoti ir apie savo santaupas, atskleisti mokėjimo kortelių kodų, asmens duomenų, adreso.

Policijos Departamento informacija

 

Kretingos.info