8 idėjos rudens išvykoms su šeima

45

Atostogų sezonui pasibaigus, metas leistis į atradimus ir pažinti Lietuvos regionus, kuriuose veiklos šį rudenį ypač gausu. Ką verta aplankyti rudens savaitgaliais Lietuvoje kartu su šeima?

Tauragės pilis ir Pagramančio apžvalgos bokštas

Planuojant išvyką po Žemaitiją, nevalia praleisti šių metų Lietuvos kultūros sostinės – Tauragės. Pradėti pažintį galima nuo pačioje miesto širdyje stūksančios Tauragės pilies, vienintelės Lietuvoje XIX a. vidurio pilies-muitinės. Šiandien joje veikia Tauragės krašto muziejus, kuriame gausu interaktyvių ekspozicijų, o užsidėjus virtualios realybės akinius leidžiamasi miesto fotoprisiminimų pėdsakais.

Tęsiant kelionę po Tauragę, verta užsukti į Tauragės rajoną ir pakilti į naujai pastatytą Pagramančio apžvalgos bokštą pasigėrėti vaizdinga Akmenos ir Jūros upių santaka. 12 metrų aukščio bokštas įrengtas šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, lankytojai taip pat gali pasivaikščioti beveik 65 metrų ilgio tiltu virš upės slėnio.

Šviečiančių grybų parkas

Biržų krašto muziejus. „Sėla“ Biržų duonos paroda.

Norintiems ne tik ištrūkti iš miesto, tačiau ir persikelti į magišką pasaulį – verta apsilankyti šviečiančių grybų parke Trakų rajone. Interaktyviame parke sukurta ištisa grybų karalystė, kurioje grybai šviečia, mirksi, skleidžia garsus, o kurie kurie net ir dūmus. Tai puiki proga įtraukti vaikus į gamtos pažinimą – parke eksponuojama daugiau nei 200 vienetų įvairių grybų, dalies jų dydis siekia net iki 4 metrų. Pramoga veikia iki spalio 22 dienos.

Biržų pilis ir muziejus „Sėla“

Tikru atradimų savaitgaliu gali tapti kelionė į šiaurės Lietuvą. Čia lankytojus traukia pačiame Biržų miesto centre, ant pietinio Širvėnos ežero kranto stovinti Biržų pilis. XIX amžiuje pastatytas statinys anuomet tapo svarbiausia to meto Lietuvos karine tvirtove ir Radvilų šeimos rezidencija.

Šiandien pilies rūmuose įrengtas Biržų krašto muziejus „Sėla“ ir biblioteka, organizuojamos ekskursijos. Muziejuje iki spalio 2 d. veikia interaktyvi paroda „Istorija, kuria gera dalintis“, skirta vienos seniausių šalies kepyklos „Biržų duona“ 70-mečiui. Parodoje veiklos netrūks ir mažiesiems, kurie pamatys duonos kelią, susipažins su įvairiais miltais, kurie naudojami gamyboje, išvys stebuklingą kepyklos miniatiūrą, pagamintą iš kepinių ir taps kepyklos technologais.

Pratęsti savaitgalio išvyką bus galima aplankant ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą, nutiestą per dirbtinai suformuotą Širvėnos ežerą.

Paroda „Leonardo da Vinčio mašinos“ Energetikos ir technikos muziejuje

Trokštantiems pažinti išradimų pasaulį – verta apsilankyti Energetikos ir technikos muziejuje Vilniuje nuo spalio mėnesio veiksiančioje novatoriškoje parodoje „Leonardo da Vinčio mašinos“. Joje persipins mokslas ir menas – parodą sudarys kelios dešimtys interaktyvių eksponatų ir žymiausių L. da Vinčio kūrinių reprodukcijos. Interaktyvūs liečiami objektai leis lankytojams pažinti daugybe talentų pasižymėjusio genijaus L. da Vinčio idėjas bei geriau suprasti jo išradimų veikimo principus.

Taujėnų dvaras

Ukmergės rajone įsikūręs Taujėnų dvaras – puiki vieta ieškantiems istorijos bei aštresnių pojūčių. Klasicistinio stiliaus rūmus ir parką projektavo italų kilmės architektas Pjetras de Rosis. Angliško stiliaus parke galima ne tik pasigrožėti panorama, tačiau ir pamatyti besiganančias alpakas, ožkas, povus ir kitus gyvūnus.

Be to, nuo spalio 13 d. iki lapkričio 5 d. Taujėnų dvare vyks Helovyno programa. Lankytojams ryškių emocijų suteiks bauginančios dekoracijos, siaubo kambariai, labirintas, specialūs pasirodymai, moliūgų paroda. Vaikų lauks animatoriai, karuselė, batutas, traukinukas ir kitos pramogos.

Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis bei šviesų festivalis

Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir Bernardinų vienuolyno ansamblis – vienas ryškiausių Lietuvos sakralinės architektūros kompleksų, skaičiuojantis jau 400 metų. Lankytojus žavi persipynusių baroko, gotikos, renesanso stilių senoviniai pastatai, arkadinė galerija. Šis kompleksas garsus malonėmis garsėjančiu Švč. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslu ir tuo, kad bažnyčios koplyčioje saugomas popiežiaus Jono Pauliaus II kraujo lašas. Tad pasivaikščioti po šį Žemaitijos perlą, išgirsti kvapą gniaužiančias istorijas patiks visai šeimai.

O spalio 27–28 d. Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje įvyks šviesų festivalis, kuriame šis architektūrinis objektas atgims naujai ir bus sukurta šviesų pasaka.

Safari parkas

Safari parkas Anykščiuose – kiekvienam šeimos nariui, mylinčiam gyvūnus ir gamtą. 50-ies hektarų Safari parko teritorijoje gyvena daugiau nei 200 laisvai besiganančių gyvūnų. Specialaus turo visureigiais metu galima iš arti pamatyti zebrus, danielius, lamas, alpakas, kupranugarius, juoduosius Afrikos stručius ir kitus gyvūnus. Turo metu su kai kuriais gyvūnais ne tik susipažįstama, bet ir leidžiama juos pamaitinti morkomis – tai ypač patiks mažiesiems parko lankytojams.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus

Svajojantiems užkariauti kosmosą vaikams ir jų tėveliams verta suplanuoti aplankyti Molėtų rajone įsikūrusį Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Jame kiekvienas lankytojas gali pasinerti į kosmoso platybes, pažinti visatos slėpinius ir netgi savo rankose palaikyti tikrą meteoritą. Muziejuje įrengta požeminė galerija, lauko ekspozicija bei observatorijos bokštas, iš kurio apžvalgos aikštelės, įrengtos 32 m aukštyje, atsiveria įspūdinga Labanoro regioninio parko, miškų bei ežerų panorama.